Od ženy pro muže: Tipy na první rande

Existuje tolik věcí, na které musí člověk myslet, než vyrazí na první rande a na samotné schůzce, až z toho jde na někoho hrůza. Některým z nejčastějších chyb se mohou pánové vyhnout díky následujícím deseti tipům od žen.

  1. Haló efekt
man-casually-dressed
Pohodlné oblečení na trénink si na první rande neberte.

Připadá vám nefér někoho od pohledu soudit? A co zaškatulkovat si někoho od pohledu během dvou vteřin? Bohužel přesně tohle všichni děláme. A vylézt z přiřazené škatulky dá později o dost víc práce, než se na rande připravit a chvíli se kontrolovat. To samé platí i pro páry, které se před prvním rande potkaly přes web. Poznat někoho osobně se od fotky a online rozhovoru hodně liší. Takže nechte doma triko s vulgární karikaturou a pro jednou si nekousejte nehty. Také se vyplatí malinko se vyparádit, protože to ženě ukáže, že vám na schůzce záleží. Navíc svádíte souboj se svým lepším já, které jste jí ukázal online.

 

  1. Místo

Vyberte místo setkání. Nesnažte se ukázat ženě svou ohleduplnost s tím, že se přizpůsobíte. Předveďte svou rozhodnost a svůj vkus. Zvolte nějaké veřejné, ale klidné místo, kde se budete cítit příjemně vy i váš doprovod. Určitě to ale nebude vaše obvyklá hospoda. Zatímco vy totiž mezi svými budete jako ryba ve vodě, žena bude z pohledů vašich přátel na baru nesvá.

 

  1. Buďte sví

Chovejte se přirozeně. Dříve nebo později se vaše osobnost stejně projeví, takže se uvolněte. Mnoha ženám se líbí sebevědomí (ale ne namyšlenost), nadšení a temperament.

 

  1. Poslouchejte
couple-conversation
Čím méně toho namluvíte, tím lépe pro vás. Pokud tedy nemlčí i druhá strana.

Nervozita v někom spouští nezastavitelný proud slov, přitom dost často plácá páté přes deváté. Pro případ nervozity si proto připravte několik záchranných otázek. Kam jsi chodila na školu? Líbilo se ti tam? Jaký byl tvůj oblíbený předmět? Ptejte se na nevinné věci, které ženě dávají prostor.

 

  1. Ne politice

Vyhýbejte se kontroverzním tématům. První rande rozhodně není místo, kde byste se měl svěřovat se svými názory na prezidenta nebo pražskou kavárnu. Raději zaveďte řeč na filmy nebo cestování. Tak udržíte lehkou a zábavnou konverzaci.

 

  1. Ne ex

Vaše předchozí vztahy zůstávají na začátku dokonalým tabu. Na prvním rande předstírejte, že si vůbec nic o svých předchozích přítelkyních nepamatujete. Pokud nechcete rande sami předčasně skončit, vůbec o své bývalce nezačínejte. Pokud je žena zvědavá, zeptá se (ovšem výrazně později). I v takovém případě však udržujte odpovědi krátké a chladné. Ex-přítelkyně vždycky představují nebezpečnou zónu.

 

  1. Plná pozornost

Pokud má mít rande šanci na úspěch, vůbec neuvažujte o tom, že byste zvedli telefon nebo odepsali na zprávu. Raději vypněte zvonění nebo celý telefon a věnujte se tomu důležitému – schůzce.

 

  1. Nabídněte se, že zaplatíte
man-paying
Na prvním rande uděláte lépe, když vytáhnete peněženku vy.

Snad se z toho později nestane zvyk, ale na prvním rande je ten správný čas ukázat svoji gentlemanskou stránku a nabídnout se, že zaplatíte. Možná se s vámi vzápětí o útratu rozdělí, ale vy můžete získat spoustu bodů, pokud se bez ptaní postaráte o účet.

 

 

  1. Udržujte kontakt

Pokud se vám na rande líbilo, napište jí. I kdyby to mělo být jenom „dnešek se mi moc líbil“. Pokud už rande nikdy nechcete opakovat, také to (citlivě) napište. Předejdete trapným scénkám.

 

  1. Zeptejte se jiné ženy

Máte nějakou dobrou kamarádku? Poproste jí, ať vám řekne, jestli jste udělal všechno správně, jakých chyb jste se dopustil a zda si myslí, že přijde rande č.2. Možná není vědma, ale určitě se podělí o cenný tip a zásadní postřeh.